Spokojené miminko

Praktický manuál pro maminky a tatínky

Podpořte maximálně vývoj svého miminka jednoduchým systémem péče při běžných činnostech každého dne.

Jak pečovat o své miminko s veškerou láskou

Když jsem byla poprvé těhotná a přišla na mě nákupní horečka výbavičky pro miminko, přemýšlela jsem, co asi tak budu celé dny se svým miminkem dělat. Obléknout ho, přebalit, nakojit, jít na procházku, večer vykoupat,... To je přece raz dva.

Narodila se nám dcera Eliška a najednou nic \"raz dva\" nebylo. Pochopila jsem jednu věc - ono je totiž něco úplně jiného, když cílem koupání je jednoduše a mechanicky dítě namočit, omýt ho, usušit, obléknout, najíst a spát, a něco docela jiného být rodičem toho malého zázraku a dávat mu každým dotykem a pohybem najevo svou nezměrnou lásku.

Rodiče podle Evy Kiedroňové denně uchopí své miminko 350 až 700x a manipulují (přenáší, pokládají, zvedají, otáčí, nosí, chovají ho) v průměru 550x za den.

To vše má vliv na správný psychomotorický vývoj, to jak se miminko vyvíjí pohybově i duševně. Velmi zásadní je právě v prvním roce života, kdy prospívání miminka závisí čistě na nás, na rodičích.

Je velice důležité si uvědomit, že právě péče rodičů určuje správný vývoj dítěte.

Péče podporující správný vývoj miminka

Asi se shodneme, že bychom rádi pečovali o své děti tak, aby byly spokojené a abychom podpořili jejich vývoj. Umíme to? Nebo je to spíš metoda pokus-omyl?

Nedávno jsem prováděla takový malý průzkum. Otázka zněla celkem nevinně: Staraly jste se někdy o miminko?

Odpovědi byly následující: ANO odpovědělo 387lidí, NE 142lidí, JEN TAK TROCHU 22lidí.

Ještě očividnější je to na procenta. 70% lidí se někdy staralo o miminko, ale 26% vůbec ne a 4% jen tak trochu.

 

Nejméně každý 4.člověk se nikdy nestaral o miminko. A to jsem se ptala žen, těhotných, maminek, porodních asistentek a dul.

Jak chcete pečovat o své miminko vy? Intuitivně? Okoukáte to od kamarádek? Přečtete si nějakou knížku? Zeptáte se na FB? Nebo to prostě nějak zkusíte, nemůže to být přece tak těžké?

Nepochybuju o tom, že byste to zvládli. Ale pokud se vrátíme k tvrzení, že chceme pečovat o miminko tak, aby bylo spokojené a abychom podpořili jeho vývoj, jste si svými dovednostmi pořád tak jistí?

Péče o miminko je velmi důležitá

Kolik dětí vám musí projít rukama, abyste zjistili, co je pro to vaše nejlepší? Kolik vlastních jich musíte přivést na svět? Na kolika musíte ověřit svou teorii prakticky? Kolik knížek musíte přečíst? Kolik kurzů absolvovat? Kolika lidí se zeptat a kolik rad vyzkoušet?

Jakou zkušenost má Martina?

administrativní pracovnice a maminka

\"Nejdůležitějším človíčkem pro každé dítě je maminka.\"

V březnu letošního roku se nám narodilo naše první děťátko – syn Jakub. Pečlivě jsem se připravovala na obávaný porod, který jsme se synem zvládli velmi dobře. Ovšem na co jsem se nepřipravovala vůbec, bylo období hned po něm.

Syn je velmi svéhlavé miminko, které jakmile není splněna jeho představa, ihned řve. Nepláče nespokojeně – rovnou řve. Ovšem tohle vím až teď – kdy je starší. Od začátku jsem trpěla přesvědčením, že jsem snad ta nejhorší matka, která se nedokáže postarat o své uplakané děťátko. Moje sebevědomí šlo okamžitě dolů. Syn řval neustále, my zkoušeli, co nás napadlo a zároveň co kdo poradil. Také chyba, na kterou jsem časem přišla – uzavřela jsem se před světem internetu a mobilu.

V zoufalství jsem vyhledala porodní asistentku Martinu Holubářovou a nechala si poradit v péči o syna. V ten okamžik jsem se uklidnila, začala nabírat sebedůvěru a přijala to, že pro syna dělám, co mohu. Hodiny nošení, houpání, uspávání a kojení časem přinesly klid. Narušen byl sice synovou operací v šesti týdnech, avšak poté jsme se pomalinku opět srovnali.

Teď jsou synovi téměř 4 měsíce – je to zvídavé, rychlé a chytré děťátko. Zároveň tvrdohlavé a vzteklé – ale já věřím, že z toho vyroste. Co je ale podstatné – péče o dítě je velmi důležitá. Pokud maminka neměla tu možnost nabít zkušenosti jinde, pak sama hodně často tápe. Já jsem měla přesně tento problém. A pomoc, kterou nám Martina předala, byla skvělá.

Dítě svým pláčem dokáže hýbat horami. U nás hýbal rodinami. Ty se semkly a snažily se nám se synem pomoci. Ovšem stále nejdůležitějším človíčkem pro každé dítě je maminka – její vlastní klid, pohoda, sebedůvěra a vyrovnanost. Tu nejlépe dokáže předat žena ženě – v tuhle chvíli Martina.

Považuji za obrovsky důležité, aby porodní asistentky byly součástí prvních týdnů života malých špuntů, kteří svým rodičům mění vzhůru nohama jejich dosavadní život. Sžívání se celé rodiny hraje důležitou roli a právě s tímto umíte skvěle pomoci. A nejenom s tím.

Jak mít spokojené miminko?

Být mámou je práce

\"Jako porodní asistentka se věnuji ženám, rodičům a jejich dětem již od roku 2007. Mám vysokou školu, státnice z pediatrie, pořád se vzdělávám. Sama mám dvě děti, sedmiletou Elišku a čtyřletého Radima, takže vím, že být mámou je práce, která je zároveň tím nejkrásnějším, co mě v životě potkalo.\"

Všechno, co jsem se doteď naučila a hlavně to, co se osvědčilo v praxi a co tu chybí, jsem dala dohromady a vytvořila ucelený systém péče o miminko od narození \"Spokojené miminko\".

\"Spokojené miminko\" je praktický manuál pro maminky a tatínky, který vám pomůže maximálně podpořit vývoj miminka základní péčí během dne. Online kurz, který můžete mít neustále při sobě.

V manuálu \"Spokojené miminko\" získáte tyto návody:

 1. Prvních 72hodin po narození miminka
 2. Ošetřování pupíčku
 3. Přebalování a široké balení
 4. Opruzeniny - jak jim předejít a jak se jich zbavit
 5. Jak oblékat miminko
 6. Zavinování
 7. Koupání jako věda?
 8. Stříhání nehtíků, čištění oušek a nosu
 9. Jak miminko nakojit
 10. Odříhnutí po jídle
 11. Zvedání a pokládání miminka jako podpora vývoje
 12. Co dělat, když miminko pláče

Každý návod obsahuje část teoretickou, ve které se dozvíte co, jak a proč se co dělá, a část praktickou, ve které uvidíte péči o miminko v praxi.

Po absolvování jednotlivých lekcí dokážete sami pečovat o miminko a zároveň ho podpořit jednoduchými kroky ve vývoji.

Můžete o své miminko pečovat \"nějak\" metodou pokus/omyl, a nebo systematicky postupovat podle doporučených návodů, díky kterým uděláte pro své miminko opravdu maximum.

Dejte svému miminku to nejlepší

Pořiďte si online kurz "Spokojené miminko" a dejte svému miminku tu nejlepší možnou péči.

Možná vám ještě vrtá hlavou

Jak online kurz probíhá?

Po zaplacení kurzu dostanete přístupové údaje do členské sekce. Přihlásíte se jednoduše - podobně jako do emailu, na mobilu, počítači, tabletu. Stačí připojení k internetu. V členské sekci na vás čekají videa s možností stažení mp3.

Jak mi může pomoci?

Manuál "Spokojené miminko" je koncipován tak, abyste měli okamžitý přístup k návodu na péči o miminko, který aktuálně řešíte. Můžete si v teoretické části nejdříve poslechnout, co, jak a proč se co dělá, k pochopení hlubších souvislostí, nebo rovnou přistoupit k praktickým ukázkám a úkon aktuálně provést.

V čem se liší tento kurz od jiných?

Tento kurz je od odbornice na péči o miminko od narození - od porodní asistentky, která má navíc i osobní zkušenosti s péčí o své dvě děti. "S tím, aby byla nejen miminka spokojená, pomáhám od roku 2007. Záleží mi na tom, aby toto období bylo pro všechny krásné, klidné a nezapomenutelné. Činnostmi během dne toho rodiče mohou opravdu jednoduše docílit."

Jsou součástí MP3 pro poslech na cestách?

Ano jsou. Pod každou lekcí si mluvené slovo můžete stáhnout do svého počítače, tabletu nebo mobilu.

Proč je online kurz lepší než kurz naživo?

Protože odbornou nápovědu máte pořád u sebe na pár kliknutí. A pokud byste si s něčím nevěděli rady, můžete mi napsat.

Bude mi kurz fungovat na mém počítači/tabletu/mobilu?

Pokud na vašem zařízení fungují videa z YouTube, budou vám fungovat i video-lekce online kurzu.

Jak se můžu přihlásit?

Klikněte na nákupní tlačítko na této stránce. Objeví se formulář, ten vyplňte. Do mailu dostanete podklady k uhrazené kurzovného. Jakmile se platba spáruje, obdržíte přihlašovací údaje přímo do vašeho emailu.

Navíc ode mě dostanete 100% garanci spokojenosti

Do online manuálu Spokojené miminko jsem dala všechno, co jsem se naučila a co byste o péči o miminko měli vědět.

Pakliže něčemu nebudete rozumět, dotočím vám vysvětlující lekci.

Kvalitu vám garantuju z pozice porodní asistentky - odborníka na péči o miminko už od narození.

Velmi mi záleží na tom, abyste byli spokojení!

Porodní asistentkou jsem od roku 2007. Za tu dobu mi rukama prošly desítky miminek a rodičů a jenom se mi potvrdila má domněnka:

\"Maminky a tatínkové jsou ty nejkompetentnější osoby v péči o miminko, protože jim dávají to nejdůležitější - lásku.\"

Martina Holubářová

Napadá vás nějaká další otázka?

Napište mi na martina@porodnicesty.cz

© 2011-2023 Martina Holubářová | Kontakt: martina@porodnicesty.cz| Ochrana údajů | Obchodní podmínky